Projekt Paznokciowy u Asiulcowej: część VI – Khaki

Kto ma pomysł kto mi czas kradnie? Zanim się człowiek obejrzy, a już jest kolejny tydzień. Głupio mi niezmiernie, bo podjęłam się udziału w Projekcie Paznokciowym u Asiulcowej, który skończył się w zeszłym tygodniu, a mi zostały jeszcze trzy części. No dobrze, oprócz dzisiejszej to dwie. I wiecie co? Zrobię to do końca, mimo, że czas już minął. Dzisiaj pora na część VI, czyli Khaki.

khaki

Pracę nad mani zaczęłam od sprawdzenia jak khaki wygląda, żeby nie było, że coś pokręciłam. No i się dowiedziałam, że w zależności od strony/sklepu khaki to kolor od piaskowego do zielonego (tak z grubsza). I bądź tu człowieku mądry.

khaki

Ostatecznie postawiłam na dwa lakiery, które pasowały do tej rozpiętości kolorystycznej. Pierwszy z nich to zielona Zoya Yara z serii Smoke and Mirrors. Lakier jest dobrze napigmentowany, więc do pełnego krycia wystarczyły mi dwie cienkie warstwy. Jak widać na zdjęciach Yara to zieleń z dodatkiem złotych glassfleckowych drobinek.

khaki

Piaskowy lakier to China Glaze Fast Track z serii Capital Colour. Tutaj też do pełnego krycia wystarczyły mi dwie warstwy. Wybrałam Fast Track nie tylko ze względu na kolor, ale i na wykończenie. Dodatek złotych glassfleckowych drobinek idealnie pasował mi do podobnego wykończenia Yary.

khaki

Ostatnim krokiem było ozdobienie paznokcia palca serdecznego. Zdecydowałam się na namalowanie kilku zawijasków przy pomocy lakieru Zoya Yara. Cały mani utrwaliłam warstwą Poshe. Podczas nakładania topu zauważyłam, że jakimś cudem wyciąga on na wierzch zieloną bazę i chowa złote drobinki. Na szczęście ostatecznie złoto jest nieźle widoczne.

khaki

khaki

khaki

khaki

khaki

khaki

9 komentarzy

 1. Jagodowa

  23 stycznia 2018 at 11:45

  Ufff, czyli jest ktoś kto później niż ja zrobił zdobienie khaki 😀 Mi też zostały jeszcze dwa zdobienia do końca, ale nie wiem kiedy i czy dam radę się za nie zabrać 🙁
  Ładna interpretacja koloru 🙂

  1. hatsu hinoiri

   23 stycznia 2018 at 11:53

   Jak fajnie, że pocieszyłam kogoś swoim spóźnialstwem 😀
   Blur effect już mam zrobiony, tylko muszę zdjęcia obrobić. Za to za pastele jeszcze się nie zabrałam, ale mam akurat urlop, więc może się uda ^^”

 2. Gosia

  23 stycznia 2018 at 12:28

  No wlasnie, mnie tez czas jakby przez palce uciekal 😉 Zoya ma swietny kolor!

 3. Asiulcowa

  23 stycznia 2018 at 13:00

  Ta ciemna zielen bardzo mi sie podoba 🙂

 4. Glammgirll

  23 stycznia 2018 at 13:48

  Zdziwiłam się ze znalazłaś ze khaki to piaskowy. Zawsze wydawało mi się ze to taki militarny zielony ☺

 5. Nail Crazinesss

  23 stycznia 2018 at 14:51

  Ale ładne te kolorki ! I idealnie do siebie pasują 🙂 Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja też jestem do tyłu z tym projektem i też brakuje mi 2óch ostatnich tematów 😉 Ale tak samo jak Ty mam zamiar dokończyć – nawet po czasie ! 🙂

 6. Lucy nails

  23 stycznia 2018 at 22:11

  Khaki to mało popularny na paznokciach ; mam chyba tylko jeden lakier , który mógłby uchodzić za khaki

 7. eliza

  26 stycznia 2018 at 09:25

  Widzę spora gromadka spóźnialskich się zebrała – ze mną na czele 🙂 Z tym czasem tak właśnie jest…jakby ktoś podbierał po cichu…mam ten sam problem 🙂 Twoje zdobienie jest piękne, bardzo podoba mi się zdobienie paznokcia serdecznego ♥ Sama zoyka też cudna 🙂

 8. Kasia

  1 lutego 2018 at 23:53

  Bardzo, ale to bardzo podoba mi się to połączenie kolorystyczne 😀

Leave a Reply